შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, მიმდინარე წლის 19 ივნისს ქალაქ ბოლნისში მომხდარი მკვლელობის საქმის გამოძიების ფარგლებში, 1991 წელს დაბადებული ი.ჩ. ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბოლნისში მომხდარი დაპირისპირებისას, რა დროსაც 1 პირი სასიკვდილოდ დაიჭრა, შემთხვევის ადგილზე იმყოფებოდა ი.ჩ.-ც, რომელსაც თან ჰქონდა სამართალდამცველების მიერ ამოღებული ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი.
აღნიშნულ სისხლის სამართლის საქმესთან შემხებლობაში მყოფი სხვა პირების დადგენა-დაკავების მიზნით გრძელდება საგამოძიებო მოქმედებები.
განზრახ მკვლელობისა და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ფაქტებზე გამოძიება სსკ-ის 108-ე და 236-ე მუხლებით მიმდინარეობს.

The officers of Kvemo Kartli Police Department under the Ministry of Internal Affairs within the frames of the ongoing investigation of the murder case of Bolnisi, detained I.Ch. (DoB 1991) for Illegal purchase-keeping and carrying of firearm.
The investigation established that during the confrontation in Bolnisi, as a result of which one person was fatally wounded, I.Ch. was at the scene with an automatic firearm seized by the law enforcers.
Investigative activities are currently being held to identify and detain others involved in the mentioned criminal case.
Investigation is in progress on the fact of premeditated murder and illegal purchase-keeping and carrying of firearm, article 108 and 236 envisaged by the Criminal Code of Georgia.